Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Nawigacja

Strona

Strona główna
Forum
Szukaj
Radiostacje GTA III
Wymiana Buttonami

LU-DM

Regulamin serwera!
Lista banów
Historia serwera
Filmiki z LU-DM
Kanał YT

Poradniki

Konfiguracja czatu
Areny DM
Teleporty
Transport
Bug z myszką

Administracja

* RwwpL
* Piterus

* Wrzosio
* eXe^

* Fox
* Genesis
* Vandi

* Waluta
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~jarzab13

Punktacja:
Ogólne: 110
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~WACEK (59 pkt.)
3) ~Szachu (52 pkt.)
4) ~KarnyBanan (50 pkt.)
5) ~Cement (49 pkt.)
6) ~MATHEO (37 pkt.)

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 64
Najnowszy Użytkownik: ~Mateuszasdg
Współpraca

Zobacz Temat
Polski Serwer Liberty Unleashed | LU-DM | Poradniki LU-DM
Autor [Poradnik] Transport
^Genesis
Administrator

Dodane dnia 24-03-2015 15:48

Grać, zachwycać się widokami mrocznej pogody, wdychać wirtualne powietrze Liberty City, czego chcieć więcej? A no, jakiejś rozrywki, punktu zaczepienia, czegoś co sprawi, że warto na serwer wrócić. Z pomocą przybiega nam system transportu, który każdy zna, a jednocześnie odnoszę wrażenie, że jego działanie jest strzeżoną pilnie tajemnicą - nie chodzi tu o to jak to robią pszczółki, ale gdzie transport się opłaca, a gdzie nie, co warto, czego nie, co jest tak naprawdę celem przewozów, i wiele więcej.

Liczę się z uznaniem mnie za wariata i przesadnego maniaka, ale przygotowałem poradnik-instrukcję dotyczący transportu, który właśnie czytacie. Zamieściłem tu skrócony, pigułkowy opis oraz subiektywne opinie na temat trasy, oraz istotne informacje takie jak długość trasy czy wynagrodzenie. Jeśli więc ktoś do transportu dopiero się przymierza - zachęcam do oględzin każdego z okienek z opisem tras przygotowanych dla nas w stoczni Portland.

Zanim zaczniesz jednak wybierać konkretną dla siebie trasę polecam, jeśli jeszcze tego nie zaliczyłeś, przejechać każdą z nich. Często mniej opłacalne trasy dostarczają więcej frajdy czy wspomnień, dla których warto przejechać się od czasu do czasu z papierem czy cementem. Brzmi jak edukacyjny wykład w przedszkolu, ale skoro to poradnik, warto o czymś takim napomknąć. To co - do dzieła.

Przystępując do pracy jako kierowca dostarczający towary musisz wybrać dla siebie jakiś wózek. Oczywistym jest, że do manany nie spakujesz niczego poza papierem albo makaronem, i to też w śladowych ilościach. Skryptowo i moralnie jesteśmy zmuszeni do wyboru ciężarówki lub pojazdu dostawczego, którym zawieziemy nasz towar. Bez tego - ani rusz. Na parkingu obok miejsca załadunku znajduje się mnóstwo tego typu pojazdów, ale zawsze możemy zespawnować swój własny poprzez komendę /v czy /car, oczywiście pod warunkiem, że będzie to pojazd przeznaczony do przewozu towarów. Możemy też taki pojazd dowolnie zmodyfikować komendami pokroju /vc i należy to robić sprawie, ponieważ gdy załadujemy już furgonetkę - nie będziemy mogli z naszym mobilem zrobić praktycznie niczego.

Osobiście do przewozu towarów preferuję Rumpo, dobrze sprawuje się też Pony (mam tu na myśli głównie osiągi, w końcu każdemu z nas zależy na szybkim pozbyciu się towaru, zwłaszcza w przypadku ryb). Oczywiście, nikt nie broni załadować do pełna Barracks, jeśli mamy wystarczająco odwagi i cierpliwości do tego pojazdu - droga wolna. Z naciskiem na 'wolna'. Bez dalszego ględzenia, zapraszam do części opisu tras:

Poradnik oparty na skrypcie serwera "LU-DM" przygotował Genesis. Wszelkie prawa zastrzeżone©

Edytowane przez rwwpl dnia 07-04-2015 02:57
Genesis Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: [Poradnik]Transport
@Piterus
Super Administrator

Dodane dnia 24-03-2015 22:42
Bardzo fajny, ciekawie napisany tekst. Dobra robota. Umieści się go gdzieś wyżej może wkrótce.
Wyślij Prywatną Wiadomość
@rwwpl
Super Administrator

Dodane dnia 24-03-2015 23:34
Dodałem do nawigacji. (Która niebawem przejdzie mała przebudowę).

Co do tematu, to ja nie wiem co napisać. Sam bym lepszego pewnie nie zrobił ;)

53356025 Wyślij Prywatną Wiadomość
@eXe^
Super Administrator

Dodane dnia 25-03-2015 09:37
Jeśli chodzi o samą budowę to poradnik na piątkę.
Widać włożyłeś w to sporo pracy i zaangażowania, a efekt widać na załączonym obrazku, mistrzostwo.

Szkoda tylko, że ten cały transport nie jest żadnym wyzwaniem i dostajemy za niego hajs, który nawet na siłę jest ciężko wydać ;P.

^Waluta
Administrator

Dodane dnia 25-03-2015 13:07
Bardzo fajny poradnik. To jest najlepszy poradnik jaki widziałem.
52247821 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Wrzosio
Administrator

Dodane dnia 25-03-2015 18:00
- Dobrze zrobiony? Prawda. Widać, że musiałeś trochę czasu poświęcić na zrobienie zdjęć i innych duperelów
- Ciekawy? Jak najbardziej, komentarze do każdej z trasy interesujące, jednak to z rybami trochę przesadziłeś :>

Ogólnie na moich zajęciach byłaby 5, ale to nie są moje zajęcia. Nic do twojego poradnika nie mam, lecz sądzę, że jest zbyteczny. Transport ogarnie nawet średnio rozgarnięty szympans, gdyż wszystkie instrukcje odnośnie tego "wklepał do skryptu". Wystarczy załadować byle jaki towar i lecieć do celu. Lecz i tak zarobionej kasy nie będziesz mógł wydać, bo serwer nie posiada nic do kupienia oprócz VIPa za bodajże 1,75 miliona. Powodzenia w transportach.

I told ya.. they're a bunch of wimps!
@Piterus
Super Administrator

Dodane dnia 25-03-2015 18:54
Kunio napisał/a:
Nic do twojego poradnika nie mam, lecz sądzę, że jest zbyteczny.

Może nie tyle zbyteczny co ciężko by obecnie coś wniósł. Odwaliłeś dobrą robotę i w sumie podobne poradniki można zrobić do każdej z atrakcji z serwera, lecz cóż z tego skoro czyta to tylko wąskie grono graczy bo frekwencja jest taka, a nie inna. Przydałby się potężny zastrzyk graczy albo chociażby powrót do czasów "świetności" serwera, kiedy serwer może nie był pełny ale nigdy nie stał pusty. Pomóc by w tym mógł bardziej rozbudowany system Role Play, czyli obecny skrypt + coś na własność na co można byłoby wydać ciężko zarobioną gotówkę. Może też jakaś reklama? Ciężko dziś stwierdzić...
Edytowane przez Piterus dnia 25-03-2015 18:58
^Genesis
Administrator

Dodane dnia 25-03-2015 19:20
Dziękuję wszystkim za komentarze, co zaś się tyczy "zbyteczności i wątpliwości, że wnosi poradnik coś do gry" odpowiem w ten sposób: Owszem, bez niego każdy obszedłby się - pełna zgoda. Ale przyznacie, że tego typu poradniki z pewnością zachęcą nowych użytkowników, graczy, do wejścia na serwer - nawet dla samego przewiezienia ładunku, z ciekawości, czy może motywacji przeczytanymi opiniami o trasach :)

Nomen omen - dzięki za komentarze :)

Pomóc by w tym mógł bardziej rozbudowany system Role Play, czyli obecny skrypt + coś na własność na co można byłoby wydać ciężko zarobioną gotówkę.

Zdecydowanie tak, czymś takim najprostszym mogłyby być pojazdy, które aktualnie są niczym nieograniczone i darmowe. Co gdyby każdy gracz mógł spawnować tylko pojazdy z puli własnych? Zaczynasz mogąc zespawnować sobie manankę, ale możesz, gdy już uzbierasz ciut kasy, dokupić do "puli własnych pojazdów" przykładową blistę za $20 000. Wydajesz $20 000 - od dziś możesz spawnować do woli tak jak teraz przez komendę "/v" Mananę ale tez i Blistę. Ceny odpowiednie dla marek aut - wtedy jest i gdzie wydać kasę i jednocześnie wprowadzony zostaje pewnego rodzaju prestiż (łał, on ma już infernusa i przesiada się do banshee, a ja dopiero mam kurumę :( - tego typu rzeczy, motywujące do gry, zbierania mamony na coś lepszego niż mananę.
Edytowane przez Genesis dnia 25-03-2015 19:21
Genesis Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: [Poradnik] Transport
~Szachu
Użytkownik

Dodane dnia 01-05-2015 20:30
Czekamy na 2 poradnik ( /trans2 ) ;)

51764998 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@rwwpl
DATA: 02/07/2015 19:06
To ostatnia wiadomość na tej stronie ;)

~Cement
DATA: 02/07/2015 17:20
Szachu, Banan to biznesmen. Tego nie skumasz :P

~Szachu
DATA: 02/07/2015 16:42
Ponieważ za chwile otworzysz mięsny , pogrzebowy i może kafejkę internetową :v

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 15:49
Mnie sie boisz? A to czemu?

~Szachu
DATA: 02/07/2015 15:41
Karny , ja się cb boje XD

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 14:45
Niedługo moja Spółka wchodzi na RYNEK i będzie mozna kupować akcje!

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 14:40
http://www.lu-dm
.y0.pl/forum/viewthre
ad.php?forum_id=20&th
read_id=103#690
http://www.lu-dm.y0.p
l/forum/viewthread.ph
p?forum_id=20&thread_
id=103#690 USLUGI OCHRONIAR

~Apex
DATA: 02/07/2015 02:32
Rw,check your PW

^Vandi
DATA: 01/07/2015 22:57
Gen PW

~Xenon
DATA: 30/06/2015 19:44
Nie ma wyniku z KarnymBananem, 5:0 dla mnie

Ankieta
Którą opcje wybieracie?

1. Wyłączamy pociągi na serwerze, i zamian za to robię /dm pist na jeden z stacji metra.
1. Wyłączamy pociągi na serwerze, i zamian za to robię /dm pist na jeden z stacji metra.
43% [3 Głosów]

2. Wszystko pozostaje tak jak jest (czyli pociąg zostaje, a areny nie będzie).
2. Wszystko pozostaje tak jak jest (czyli pociąg zostaje, a areny nie będzie).
57% [4 Głosów]

Głosów: 7
Rozpoczęta: 17/06/2015 20:49
Zakończona: 17/06/2015 22:37

Archiwum Ankiet
Copyright © 2014-2015

47935 Unikalnych wizyt

Polski Serwer Liberty Unleashed by rwwpl