Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Nawigacja

Strona

Strona główna
Forum
Szukaj
Radiostacje GTA III
Wymiana Buttonami

LU-DM

Regulamin serwera!
Lista banów
Historia serwera
Filmiki z LU-DM
Kanał YT

Poradniki

Konfiguracja czatu
Areny DM
Teleporty
Transport
Bug z myszką

Administracja

* RwwpL
* Piterus

* Wrzosio
* eXe^

* Fox
* Genesis
* Vandi

* Waluta
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~jarzab13

Punktacja:
Ogólne: 110
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~WACEK (59 pkt.)
3) ~Szachu (52 pkt.)
4) ~KarnyBanan (50 pkt.)
5) ~Cement (49 pkt.)
6) ~MATHEO (37 pkt.)

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 64
Najnowszy Użytkownik: ~Mateuszasdg
Współpraca

Zobacz Temat
Polski Serwer Liberty Unleashed | LU-DM | Poradniki LU-DM
Autor [Poradnik] Areny DM
@Piterus
Super Administrator

Dodane dnia 26-03-2015 17:34

Słowa wstępu
Pod wpływem ostatniej pracy jednego z naszych graczy, postanowiłem napisać własny poradnik jak korzystać z dobrodziejstw aren DM na naszym serwerze. Areny są niczym innym niż miejscem do walki na jedną z wybranych z góry broni, ogrodzonym fizyczną lub wirtualną granicą. Do danej areny może dołączyć dowolna ilość osób. Po dołączeniu na arenę dostajemy stały spawn w losowym miejscu na arenie walki. Po zdobyciu punktu, czyli zabiciu przeciwnika nasze zdrowie (HP) wraca do stanu pierwotnego. Aby dołączyć do pojedynku należy wpisać komendę /dm <nazwabroni>. Lista aren zamieszczona jest niżej lub/i po wpisaniu samego /dm. Aby wyjść z danej areny należy wpisać /dmexit.

Shotgun
Walka bronią typu Shotgun jest najpopularniejszą formą walki w Liberty Unleashed. To na nią zwykle organizowane są różne zawody i eventy okolicznościowe. Większość wprawionych graczy, potrafi doprowadzić tą bronią newbie to białej gorączki. Zwykle walka odbywa się techniką jump, bądź jump + szybki switch na sprint. Miejscem areny jest całkiem duży parking.

Porada: Jest kilka technik dobijania. Do najbardziej efektywnych należy czekanie, aż przeciwnik wstanie i załadowanie kolejnego strzału w górnych okolicach torsu lub jeszcze na ziemi w okolicy nóg.

AK47
Typowa walka na bronie maszynowe. W tej arenie bardzo ważne jest wykorzystanie terenu - dużego statku. Dużą rolę odgrywa też random spawn, który może działać zarówno na naszą korzyć lub utrudnić rozgrywkę. Najlepsi potrafią wbić na tym niezłe spree.

Porada: Za pomocą AK najłatwiej ustrzelić heada. Należy tylko umiejętnie skierować celownik w okolicach głowy przeciwnika. Do głównych technik należy celowanie na korpus i ciągnięcie w górę lub w górnej części skina manewrowanie celownikiem lewo-prawo.

UZI
Arena na tą typową gangsterską broń umieszczona jest w zamkniętym budynku z kilkoma piętrami. Przeciwnik może być na każdym z nich, co wprowadza element zaskoczenia. Arena na dłuższą, walkę - często na wyniszczenie.

Porada: Za pomocą UZI ciężko powalić przeciwnika jednym strzałem stąd nie radzę liczyć na head, lecz nie twierdze, że nie jest to możliwe. Polecam jednak celowanie w korpus, lekko przed przeciwnikiem.

M16
Bron zadająca największy demage z broni dostępnych na arenach, dlatego i miejsca jest dosyć sporo - park miejski i wiele drzew to idealna miejscówka na tego typu granie. Uwaga: wystarczy dosłownie kilka kul by powalić przeciwnika na ziemię i odwrotnie - gdziekolwiek by nie trafił padniesz.

Porada: Staraj się nie szaleć celownikiem - broń ma spory odrzut co może utrudniać precyzyjny strzał.

Baseball
Chyba najbardziej zabawna arena. W większości wypadków decyduje tu szczęście, chociaż niektórzy starają się tworzyć własne strategie. Miejscem jest lokalne, betonowe boisko do kosza - idealna sceneria do tej lekko undergroundowej broni.

Porada: Musisz dążyć do obalenia przeciwnika - jeśli Ci się uda jest już Twój.

Flamethrower
Jedna z nowszych aren. Kiedy dostaniesz językiem ognia - może być gorąco. Fajna arena, która sprawiła wiele frajdy podczas testowania. No chyba, że Cię to nie jara.

Porada: Podpalając przeciwnika, demage nie jest zabierany od razu tylko spada kilka sekund do około 30hp, stąd zwykle potrzeba dwóch strzałów z tej broni. Miej to na uwadze.

Sniper
Najnowsza, wyczekiwana arena. Wielkością ustępuje jedynie M16. Lokalizacja nie jest w sumie jakoś szczególnie skomplikowana. Jedynymi przeszkodami są kontenery lub miejsca, gdzie możemy wejść po schodach. Coś dla fanów walki na dystans.

Porada: W sumie oczywista - używaj zoomu!

Podsumowanie
Liczę, że chociaż trochę udało mi się przybliżyć co niektórym działanie naszych aren. Możliwe, że jeszcze jakieś dojdą w przyszłości. Dziękuję za przeczytanie. W razie pytań zapraszam do rozmów.

Wykonane by Piterus.
Edytowane przez Piterus dnia 03-06-2015 17:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: [Poradnik] Areny DM
^Waluta
Administrator

Dodane dnia 26-03-2015 18:11
Bardzo ciekawy poradnik.
52247821 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Genesis
Administrator

Dodane dnia 26-03-2015 19:19
Dobry poradnik, interesujące gify, szkoda tylko, że nie było kto Ci pomóc, byłyby o wiele fajniejsze gdybyś rozegrał symulacje aren z kimś :D Ale poza tym, w kwestii merytorycznej - bardzo bardzo dobrze, przede wszystkim konkretnie i zrozumiale, naprawdę, naprawdę kawał dobrej roboty, gratulacje :)

Swoją drogą, pora wypróbować te areny samemu :D

No chyba, że Cię to nie jara.

Hahahaaa ++++ :D
Edytowane przez Genesis dnia 26-03-2015 19:19
Genesis Wyślij Prywatną Wiadomość
@eXe^
Super Administrator

Dodane dnia 26-03-2015 19:41
No no, poradnik klasa światowa.
Fajnie, że takie coś powstaje, na prawdę jeżeli jakiś gracz z zewnątrz by to przeczytał to jest ogromna szansa, że zachęci go to do gry.

Co do samych trybów nie będę się rozpisywał bo wszystko zostało idealnie opisane.
Jedynie co do Uzi mam uwagę, bo z tymi headami tutaj jest różnie. Akurat mi się raz udało nabić tutaj 8 headów z rzędu więc jest to możliwe przy odpowiedniej wprawie :P.
Ale wiadomo, dużo też trzeba mieć szczęścia.

Trzeba będzie kiedyś przebudować menu Nawigacji by wyszczególnić niektóre linki np te 2 (do tej pory) poradniki.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@rwwpl
DATA: 02/07/2015 19:06
To ostatnia wiadomość na tej stronie ;)

~Cement
DATA: 02/07/2015 17:20
Szachu, Banan to biznesmen. Tego nie skumasz :P

~Szachu
DATA: 02/07/2015 16:42
Ponieważ za chwile otworzysz mięsny , pogrzebowy i może kafejkę internetową :v

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 15:49
Mnie sie boisz? A to czemu?

~Szachu
DATA: 02/07/2015 15:41
Karny , ja się cb boje XD

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 14:45
Niedługo moja Spółka wchodzi na RYNEK i będzie mozna kupować akcje!

~KarnyBanan
DATA: 02/07/2015 14:40
http://www.lu-dm
.y0.pl/forum/viewthre
ad.php?forum_id=20&th
read_id=103#690
http://www.lu-dm.y0.p
l/forum/viewthread.ph
p?forum_id=20&thread_
id=103#690 USLUGI OCHRONIAR

~Apex
DATA: 02/07/2015 02:32
Rw,check your PW

^Vandi
DATA: 01/07/2015 22:57
Gen PW

~Xenon
DATA: 30/06/2015 19:44
Nie ma wyniku z KarnymBananem, 5:0 dla mnie

Ankieta
Którą opcje wybieracie?

1. Wyłączamy pociągi na serwerze, i zamian za to robię /dm pist na jeden z stacji metra.
1. Wyłączamy pociągi na serwerze, i zamian za to robię /dm pist na jeden z stacji metra.
43% [3 Głosów]

2. Wszystko pozostaje tak jak jest (czyli pociąg zostaje, a areny nie będzie).
2. Wszystko pozostaje tak jak jest (czyli pociąg zostaje, a areny nie będzie).
57% [4 Głosów]

Głosów: 7
Rozpoczęta: 17/06/2015 20:49
Zakończona: 17/06/2015 22:37

Archiwum Ankiet
Copyright © 2014-2015

48678 Unikalnych wizyt

Polski Serwer Liberty Unleashed by rwwpl